2019’a Günler Kala

Günlerdir kendime göre yoğun bir tempoda çalışıyorum. Neden kendime göre diyorum, çünkü kimine göre hiçte yoğun olmayan sıradan bir tempo olabilir benimkisi. Neyse ki, kendimi eve attığımda imdadıma yetişen, severek takip ettiğim Youtube kanalları var da biraz olsun onlar beni rahatlatmaya yetiyor.

2019 yılına sayılı günler kala herkes gibi bende yeni hayallere ve umutlara kendimi hazırlamaya başladım. Bir ara sessiz sedasız evde otururken 2019 hedeflerim ne olsun diye dakikalarca düşündüm durdum. Sonra 2017 ve 2018 hedeflerimi açıp hangilerini gerçekleştirebilmişim, hangilerini ıskalamışım tek tek kontrol ettim. Eğlenceli bir aktivite oluyor. Denemenizi tavsiye ederim.

Mesela; 2016 yılında hazırladığım, 2017 yılı için koyduğum hedeflerden bir kaçı gerçek olmuş… Bunların başında çalıştığım işte terfi en önemlilerinden biri sayılabilir. Ayrıca gereksiz teknolojik aletlerden kurtulmak (ki iPad, akıllı saat vb şeylerden kurtulmuşum) en önemlilerinden bir diğeri sayılabilir… Ayrıca bekar olma hedefim de daha planlarını yaptığım yılda gerçekleşmiş. Tabi bunların dışında ıskaladığım da bir çok hedefim olmuş…

2017 yılında hazırladığım 2018 hedeflerimden ise hangileri gerçekleşmiş dersek; kredi borcumu belirlediğim bir miktara düşürmek, yıl sonuna kadar 12 kitap okumuş olmak (terfi aldıktan sonra işlerimin yoğunlaşmasıyla, spor ve kitap etkinliklerim ciddi anlamda düştü…) ve “güzel bir ilişkiye başlamak???” sayılabilir. Tabi 2018 hedeflerimde de ıskaladığım bir kaç madde yok değil. (Ayrıca gerçekleştiğini sandığım, meğer yanıldığım hedefler de olmuş.)

2019 yılına girmeden yine kendime çokta uçuk olmayan hedefler koymaya çalıştım… Artık hangilerini gerçekleştirebilirim ya da hangileri için daha fazla çabalarım bilemiyorum. İlerleyen zamanlarda yaşayarak sonuçları öğreneceğiz. (Hedeflerim arasında akıllı telefondan kurtulmak da var… Bu sanırım en uçuk olanı.)

Bu satırları yazarken kendime blog sayfamla da ilgili yazıya dökülmemiş bir hedef belirlemek istedim. 2018 yılında “bazı dönemler” hariç blog sayfamla yeteri kadar ilgilenemedim. En azından 2019 yılında Onurun Düşünceleri’yle biraz daha fazla haşır neşir olmam gerektiğini düşünüyorum. En azından yine eskisi gibi her ay bir yazı yazmak ve Biraz da Müzik bölümüne daha fazla ağırlık vermek istiyorum. Hafızamda Kalan bölümünü de uzun süredir güncellememişim. Sanırım ona da gereken ilgiyi göstermenin vakti gelmiş.

Aslında bir öz eleştiri yapmam gerekirse, son zamanlarda özümden çok fazla uzaklaşmışım. Kendime gereken önemi vermemeye başlamışım. Başka şeylerde mutluluğu aramışım. En azından 2019’a girmeden bunun bilincine varıyor olmak, bana 2019’un çok daha güzel ve keyifli geçeceğinin bir göstergesi gibi geliyor. Umarım yanılmam.

2018 yılını şöyle bir hafızamdan geçirmeye çalıştığımda, acısıyla tatlısıyla bir çok şeyi yaşadığım güzel bir yıl olmuş diye tanımlayabilirim aslında. Güzelliklerin daha çok olduğu, umudun insana yaşam kaynağı olduğu, çekilen acıların tecrübe olduğu, dolu dolu koca bir yıl oldu 2018 benim hayatımda.

2019 yılına merhaba demeden önce ise herkes için tek dileğim;

“Sayılı günlerin hesabını yapacak değil, sayısız birlikteliğin fedakarlığına katlanabilecek insanların hayatınızda yer alması…”

olsun.

Sevgilerle…

“Onur SUSAN”

Lütfen bir cevap yazın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close