Favori Tweet’lerim

Herkese merhaba… Twitter’ı gerçekten çok seviyorum ve günün belirli zamanlarında ve fırsat buldukça takip ettiğim hesapların tweet’lerini okuyor ve beğendiklerimi not alıyorum. Kendim de aklıma geldikçe bir şeyler yazıyorum. Bir ara yine listeme eklediğim tweet’lere göz atarken aklıma bu tweet’lerin bazılarını sizinle paylaşmak geldi… Umarım hoşunuza gidecek bir paylaşım olur. Çünkü ben listeme eklerken hepsinden farklı bir tat aldığımı sizlere itiraf etmeliyim. Hepinize iyi okumalar!

Paylaşım: Alphan Manas @alphanmanas
“Pazara ilk giren başarılı olur” her zaman doğru değildir. Bazen erken öten horozlar zamanlama hatası, yanlış teknikler ve hatalı pazarlama stratejileri ile başarısız olurlar. Google “Arama Motoru” pazarına 21. olarak girmişti…”

Arama motorlarının günümüzdeki durumu… Gerçekten güzel ve üzerinde düşünülmesi gereken bir konu olduğu kanaatindeyim. Google’ın dünya genelindeki hükümdarlığını hepimiz biliyoruz. Ancak Google ilk ortaya çıkan arama motoru değildi…

Paylaşım: Serdar Kuzuloğlu @mserdark
https://defonic.com Huzur verici ortam sesleri. Arka planda bir sekmede açın dursun. Favorim cırcır böcekleri, deniz ve yağmur oldu.

Arka planda sizi dinlendirecek huzur dolu seslerin çalmasını istiyorsanız bu siteyi favorilerinize eklemenizde fayda var. Ve işin güzel yanı internet tarayıcınızda bir sekme olarak duracak olması ve pek fazla kaynak tüketmemesi… Sonuçta bizden önce internet amirimiz denemiş ve önermiş. Fazla söze de gerek yok aslında.

Paylaşım: @firatklnder
Tavsiye 15 Bilim Kitabı: Zamanın Kısa Tarihi, Gen Bencildir, Kör Saatçi, Kozmos, Türlerin Kökeni, Büyük Tasarım, Mesaj, Evrenin Dokusu, Cennetin Ejderleri, Paradoks, İçimizdeki Evren, İlk 3 Dakika, İnsanın Türüyeşi, Hiç Yoktan Bir Evren, Her Şeyin Teorisi.

Bilimle ne kadar ilgili olduğunuzu pek bilemem ancak bu kitaplardan bir kaçını okuduğum için, diğerlerinin de mükemmel olduğunu tahmin ediyorum. Güzel bir paylaşım olduğunu tekrar etmeliyim… Kitap okumayı seven biriyseniz ve bu kitapların içinden okuduklarınız varsa tavsiyelerinizi de beklerim.

Paylaşım: @chickpeapowder
TSK’nın yeni yerli silahının adı “Bomba Atar 40” mış. Bence “15 temmuz şehitler dıkşın dıkşını” olsun. Daha az Swinger çift profili adına benziyor…

Bu tweet hakkında yorum yapacak değilim… Sadece çok hoşuma gittiği için paylaşmak gereği duydum. Ancak üzerinde düşünülmesi gereken bir tweet olduğu gerçeğini de unutmamak lazım.

Paylaşım: @hsnbrkay
Düşük maaş + gelecek kaygısı + toplu taşıma + asık surat + ter kokusu + gürültü + siyaset + ölüm + kutuplaşma + cinsiyetçilik + ırkçılık + dincilik + eğitimsizlik + cehalet + nefret + öfke + mahalle baskısı + bastırılmış cinsellik + din + dizi + futbol + magazin = Türkiye.

Buna da kısaca Türkiye’nin tanımı diyebiliriz… Tabi ki eklenecek başka şeyler de var ancak, bu tanımda en net konuların özet geçildiğini görebiliyoruz… Takdire şayan.

Paylaşım: @azyazarozyazarr
İnsanımızın telaffuz etmekte zorlandığı kelimeler:
-Binaenaleyh
-Entelijansiya
-Egzajere
-Konjonktür
-Proletarya
-Mütekabiliyet
-Muayenehane
-Bilmiyorum
-Seni seviyorum
-Özür dilerim
-Günaydın
-İyi akşamlar
-Pardon
-Haksızım
-Haklısın
-Lütfen
-Şarj

Yerinde bir tespit daha… Güzel Türkçemize sahip çıkalım öyle değil mi..? Bravo. Ana fikrin bu olmadığını siz de çok iyi biliyorsunuz… Biraz insan olalım. Hatta birazcık… Bu bile dünyayı daha güzel yapmaya yetebilir.

Paylaşım: @puf_noktalar
Mutsuzluktan Kurtaracak 8 Öneri:
1-Yargılamayın
2-Kitap okuyun
3-Kendiniz olun
4-Söz vermeyin
5-Hayvan sahibi olun
6-İnsanlara bağlanmayın.
7-Çok dinleyin, az konuşun
8-Her söylenene inanmayın.

Bu da sizleri mutsuzluktan kurtaracak bir kaç basit öneri… Uygulayıp uygulamamak sizin tercihiniz… Fakat maddelere bakınca uygulamakta bir sakınca göremiyorum. Haydi hemen denemeye başlayın.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Çekoslovakya Karlsbad kentinden satın aldığı takım elbise ile çekilmiş fotoğrafı. – Temmuz 1918

Paylaşım: @berkgun
Ses kalitesine göre streaming platformları: TIDAL > SPOTIFY HI > SPOTIFY LO > APPLE MUSIC > YOUTUBE (Para vermem abiciler için) Tercihte bulunurken işinize yarayabilir. Hoş saçma sapan kulaklık veya ses sistemi ile dinliyorsanız YouTube bile işinizi görecektir.

Bu da müzik severler için faydalı olabilecek bir karşılaştırma. Ben Spotify Premium kullanıyorum ve çok memnunum. Kulaklığım çok kaliteli değil, ancak yakın zamanda iyi bir kulak içi kulaklık almayı planlıyorum. Siz hangi müzik servisini kullanıyorsunuz?

Paylaşım: @sakincalidusun
Firavun Musayı kovalarken Musa denizi yarıyor. İyi de bu saçma değil mi? 1) Denizi yaracağına firavunu yarsana. 2) Firavun “Beyler geri mi dönsek bu adam deniz meniz yarıyor.” demesi gerekirken hâlâ kovalıyor. Bu hikayeleri uydurup nasıl milyarları inandırmayı başardınız aq?

Finali güzel yapalım dedik ve yüzlerimizde bir tebessüm oluşsun istedik… Tweet hakkında yorum yapmayacağım. Anladınız siz.

Aslında çok daha fazla kaydettiğim tweet var. Ancak çoğu tweet dizisi şeklinde ve çok uzun. Özellikle bilgi veren, insanın kafasında yeni düşüncelerin ve fikirlerin oluşmasını sağlayan tweet’leri kaydediyorum. Eğer sizin de önerebileceğiniz güzel hesaplar varsa lütfen benimle paylaşın.

Sevgilerle.

“Onur SUSAN”

Favori Tweet’lerim” için 2 yorum

 1. Popular Mechanics(@PopMech)
  minimalism(@youminimalism)
  History In Pictures(@HistoryInPics)
  Archillect(@archillect)
  Çeviri Konuşmalar(@ckonusmalar)
  urbarch(@archpics)
  Ridiculous History(@RidiculousHSW)

  Liked by 1 kişi

 2. Ya sen harikasın. Çoğunu takip ettim. Varsa daha isterim 🤗

  Beğen

Lütfen bir cevap yazın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close