Kısaca 2018 ve Ben

Bu sene de geleneği bozmadım ve sizler için, yeni yıla girmeden 2018 yılında hatırımda kalan anıları aklıma geldiği kadarıyla özetlemeye çalıştım. Bu yazdıklarımdan sonra 2019’a girene kadar olağan dışı bir durum olur ise, söz veriyorum ayrı bir başlık halinde yazıya dökeceğim. Yeter ki siz habersiz kalmayın 🙂 O zaman lafı uzatmadan kısa özetlerimize bir göz atalım.

2018’in ilk ayında, hani şu yeni yıla yeni hayallerle ve umutlarla başladığımız bu en sevilen ayda, Eyüp’ten Atakent’e resmen şehirler arası yolculuk yapar gibi mekik dokumuşum… O kadar uzun mesafeye o soğuk ve karanlık gecelerde nasıl katlanmışım akıl alır gibi değil. Bunun dışında MARS Sportif’in yeni yıla merhaba partisi de akılda kalan güzel bir anı olarak Ocak ayındaki yerini almış.

O kadar uzun bir yola katlanamıyor oluşum beni Şubat ayının başında Atakent’e taşınmaya itmiş. Şubat ayının en akılda kalır tarafı yeni daireme taşınmam olmuş. Kulübüme 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde olan bu yer bir nebze olsun hayatıma kolaylık sağlamış gibi…

Mart ayında dijital günlüğüme baktığımda kulüp içindeki aksiyonların bitmediğini yazmışım bol bol. Satış stresi, kulüp müdürü ile fikir çatışmaları, eğitmenlerin isteklerinin bitmemesi, kulübün hala tam olarak oturmamış olması gibi konular bütün bir ay boyunca kafamı meşgul etmiş durmuş.

Nisan ayında ailem beni ziyarete gelmiş. Şimdi şöyle bir aklımdan geçirmeye çalışınca ve yazdıklarıma göz atınca daha net hatırladım o günleri. Şişli Cevahir’e geçip Sascha ile buluşmuşuz. Güzel ve keyifli dakikalar geçirmişiz. Tabi tüm bunlar dışında Nisan ayında emektar scooter’ımın da satış işlemlerini gerçekleştirmişim. Bu işlemler içinde Dou bey ile buluşup noter ziyareti yaptığımı hatırlıyorum.

Mayıs ayında içeride kalan senelik iznimi zorla kullanmışım. Gerçi hala içeride izinlerim var ama, bir haftalık evde bol bol kitap okuyarak geçen bir izin serüvenini hatırlıyorum. Kitap kahve, kahve kitap, Youtbe… 🙂 Bundan güzel senelik izin başka nasıl olabilir ki… Bu arada Mayıs ayı Ramazan’a denk geldiği için kulüp kapanışlarında saat gece 12’ye kadar durduğumu hatırlıyorum.

Haziran notlarıma baktım baktım baktım… Amma monoton geçmiş be. Doğru düzgün bir şey olmaz mı bir insanın hayatında. İşten eve evden işe. Ne sıkıcı bir insan olmuşum ben ya. Neyse Ramazan ayı bitmiş de kulüp kapanışları normale dönmüş. Biraz olsun rahatlamışım Haziran ayında.

Temmuz ayında Çanakkale’ye ailemi ziyarete gitmişim… Bu sefer normal izin hakkımı kullanarak 10 günlük bir Çanakkale keyfi yaşamışım. Dürüst olmak gerekirse İstanbul’dan uzaklaşmak biraz olsun iyi gelmiş bana yazdıklarıma bakılırsa. Neyse ki içeride hala alacağım izin günleri var. Onları da müsait bir zamanda kullanırım artık.

Ağustos ayında da dijital günlüğüme yazdıklarıma baktım durdum… Yine monoton yine sıkıcı yine sıradan şeyler. Yok yok benden başka bu kadar sıkıcı bir insan daha olamaz. Kesinlikle anladım ben bunu.

Eylül ve Ekim aylarında tek bir satır yazmamışım… Bu sebepten ötürü kendimden nefret ediyorum. Hafızamı şöyle bir yoklamaya çalışıyorum… Yok. Gelmiyor bir şey. Kasım ayına bakalım…

Pas… Kasım ayını da boş geçiyorum. Bir şey olmamış.

Aralık ayında da akılda kalır en güzel şey yine bizimkilerin İstanbul’a gelmesi ve amcamlara geçip büyükanne ziyareti yapmak olmuş. Amcamları da uzun süredir görmediğim için o gün kesinlikle hem babaannemi görmek hem de amcamları görmek çok eğlenceli ve güzel olmuş benim için. İyice hayırsız evlat olduk iyi mi 😦

Şöyle bir dönüp baktığımda gerçekten de sıradan, basit ve acısıyla tatlısıyla kısa kısa anıların yer aldığı bir 2018 geride kalmış benim için. Bu sebeple 2019’dan büyük bir beklentim yok. Sevdiklerimle beraber mutlu ve sağlıklı olayım yeter. Bir insan başka ne ister ki hayatında?

Sevgilerle…

“Onur SUSAN”

Kısaca 2018 ve Ben” için 4 yorum

 1. Güzel bir yıl olsun. Çok mutlu ol.

  Liked by 1 kişi

 2. Mutlu?

  2018 yılı mükemmel bir şekilde son bulacakken, şimdi bu yılın sonunu hatırlamak dahi istemeyeceğim. Söylesene Eda, 2019’un farkı ne olacak?

  Beğen

 3. Yaşamadan bilemeyiz Onur.

  Beğen

 4. Eğer 2019’a şu andan farklı bir şekilde giriş yapmayacaksam, ben nasıl geçeceğini çok iyi biliyorum. Umarım düşündüğümden farklı olur.

  Beğen

Lütfen bir cevap yazın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close