Can Hocam İle Antrenman

Bu kez çok farklı bir makale ile karşınızda olmak istedim. Aslında farklı değil, zaman zaman gündeme getirdiğim bir konu bu. Fakat bu sefer dışarıdan bakan biri olmak yerine bizzat yaşadığım bir tecrübe üzerine yazmayı uygun gördüm.

Yıllardır Fitness – Sağlık sektörünün içerisindeyim ve çeşitli Spor Kulüplerinde Satış Departmanı’nda görevler yaptım. Bu sektöre girmeden önce de her zaman spor ile iç içe oldum. Her ne kadar bir eğitmen kadar olmasa da yılların vermiş olduğu birikim ve araştırmalar ile az çok bir şeyler öğrenmeye çalıştım, çabaladım ve öğrendim de. Fakat iş spor yapmaya geldiğinde ve bir de eğitmen ile yapmaya geldiğinde olay tamamen farklı bir boyut kazanıyormuş bunu anladım.

dumbbell-940375_1920Tabi ki bunu yeni keşfetmedim. Ancak uzun zamandır tek başıma spor yaptığım için ve kişisel bir antrenör kendime tutamadığım için Can hocam ile yapmış olduğum bir antrenmanın bana nasıl faydalı olduğunu kısa da olsa dile getirmek istedim.

Son bir kaç gündür şans eseri antrenman için kulübe geldiğimde Can hocam ile denk geldik. O da tek başına spor yapmak istemediği için kendisiyle bir iki antrenman yapma fırsatı buldum. Kesinlikle tek başıma yaptığım antrenmanlardan çok daha zorlu ve yorucu bir 45 dakikanın beni beklediğini biliyordum. Fakat beklemediğim şey antrenman sonunda; “ Vay be! Ben bugüne kadar meğer antrenman yapmıyormuşum “ hissi olmuştu. Kişisel eğitmenle çalışmanın ne kadar faydalı ve doğru bir şey olduğunu bir kaç antrenman sonunda anlamıştım. Isınma antrenmanlarında daha önce yapmadığım şeyler yapmış, daha önce kaldırmadığım ağırlıkları kaldırmış, hareketleri çok düzgün ve hile yapmadan tamamlamış, antrenman sonunda da strech hareketleri ile kuş gibi oluvermiştim…

Antrenman sonundaki hazzı emin olun kelimelere dökmek çok zor. Meğer kişisel bir eğitmen ile çalışmak ciddi anlamda çok büyük farklar yaratıyormuş bunu iki üç antrenman sonunda anladım. Tabi ki burada önemli olan kriter doğru eğitmen seçimi ve plan – program dahilinde çalışmak. Bundan sonra antrenmanlarımı aksatmadan daha profesyonel bir şekilde yapmaya devam edeceğim ve Can hocamın tavsiyelerine tek tek uyacağım.

Benden size küçük bir tavsiye; eğer gerçekten sonuç almak ve başarılı olmak istiyorsanız; kesinlikle profesyonel bir eğitmenden ders alın. Bunun faydasını ve farkını daha ilk antrenmanda göreceksiniz. Size bu konuda garanti verebilirim.

Sporun hayatınızdan hiç eksik olmadığı günler dileğiyle.

Sevgilerle…

Lütfen bir cevap yazın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close