Mükemmel Bir Hava ve AVM

İnsanları anlamakta o kadar zorluk çekiyorum ki… Dışarıda mükemmel bir hava var iken neden Avm ziyareti yapmak isterler? Kış aylarında her gün söylediğimiz tek cümle şu değil midir; ” Yaz gelsin ve havalar ısınsın artık… “ Evet yaz geldi. Evet havalar ısındı. Evet güneş tepemizde. Evet kuşlar cıvıl cıvıl ötüyor… Peki söyle bana güzel insanım neden uğultunun asla son bulmadığı kapalı bir mekanda çay kahve içmeye, bağıra bağıra sohbet etmeye
çalışıyorsun?AVM01

Bir kaç şeye en başta açıklık getireyim. Avm’ye mecburi gidiş sebepleriniz olabilir. Çok doğaldır. Ayrıca Avm’lere karşı falan da değilim. Zaten Avm içerisinde bulunan bir spor kulübünde görev yapıyorum. Benim serzenişim bambaşka bir şey.

Yemek molasına çıktığımda yaptığım gözlemlerden çıkardığım sonuç şu: Boş boş gezen insanlar. Çay, kahve alıp sigara dumanından nefes alınamayan açık bir alana gidip sohbet eden gruplar. Ama ortada büyük bir gerçek var. Bu kadar güzel havaların gelmesini aylarca bekledikten sonra temiz hava almak için ( ki Avm teraslarında temiz hava alacağınız pek bir yer yok sigara dumanından ) neden Avm teraslarını tercih ediyorsunuz? Koca İstanbulda gidilecek başka bir mekan mı yok? Gerçekten mi yok da ben var diye mi biliyorum?

Tabi ki tek bir izin gününüz vardır. Ve o gün alış veriş yapmanız gerekebilir ve bu yüzden Avm tercih edebilirsiniz. Sonuna kadar haklısınız. Ancak etrafa baktığımda aylak aylak turlayan insanlar görüyorum. Ne amaç uğruna o Avm’ye gelmiş belli değil. Eline bir çay alıp boş masa arayışına çıkmış yüzlerce insan. Eminim açılış kapanış saatini hesaba katarsak gün içerisinde bu şekilde hareket eden binlerce insan…

Halbuki bu kadar güzel bir havada deniz kenarına gitmek, mis gibi denizin kokusunu içine çekmek sadece bir akbil parası. Hadi diyelim paran yok. O mekanlarda nasıl oturacağım diyorsun… Tamam oturma. Bir şeyler yeme, içme… Git otur o güzel havayı içine çek. Git sakin bir park bul ağaçların altında otur. Biraz gözlerini kapat ve dinlen. 

Bilmiyorum ben mi çok yaşlandım yoksa artık insanların dinlenme ihtiyaçları mı değişti? Uğultunun asla son bulmadığı kapalı ortamlarda keyif yapmak bana çok garip geliyor. Umarım insanlar bunun farkına varır.

Sevgilerle…

Mükemmel Bir Hava ve AVM” için 4 yorum

 1. Fotoğraftan bile o uğultu duyulmuyor mu?

  Beğen

 2. Kusura bakma ne zamandır ilgilenemiyorum sayfamla… Kesinlikle öyle!

  Beğen

 3. Hiç kusur olur mu?
  Sen kusura bakma asıl. Dadandım buraya birazcık.

  Beğen

 4. 😊 Beğendiğine sevindim.

  Beğen

Lütfen bir cevap yazın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close