Haydi Spora!

Şöyle bir geçmişimi süzgeçten geçiriyorum da hayatımda spor yapmanın ve ondan keyif almanın yeri nedir diye baktığımda; sanırım bebekliğimden beri vazgeçilmezim olmuş da haberim yok… Bazı şeyleri hayal meyal hatırlarız ya, babaannemin evinde küçükken sünger topumla deli gibi o duvardan diğerine şut çeker dururdum. Evet henüz bunun adına spor denmez ancak futbol sevgim her küçük bebek gibi buradan geldi bunu çok iyi biliyorum.

Her çocuk gibi ben de sokağa çıktığım zaman arkadaşlarla toplanır maç yapardım. Hani şu 10 devre 20’de biter maçlarından… Ve benim jenerasyonumdaki herkes bilir. Tek kale maçlarda da 3 korner 1 penaltı olurdu 🙂 İlk okul yıllarımın 4. sınıfına giderken karşı apartmanda oturan Hüseyin isimli arkadaşım İstanbulspor’un miniklerinde kaleciydi… Gerçekten de iyiydi. Her mahalle maçımızda onu kalemizde görmek için can atardık. Çünkü onun kalede olduğu maçlarda bizi yenen mahalle olmuyordu.

IMG_0018
Kasımpaşa Spor Kulübü Alta sıra soldan ikinci… Saçlarım ikiye ayrıktı o zamanlar.

Neyse lafı fazla uzatmadan işte bu Hüseyin isimli arkadaşım yüzünden İstanbulspor’a kayıt olmuştum ve futbol serüvenim 9 yaşımda iken başlamıştı… Düzenli olarak antrenmanlar ve hazırlık maçları derken hem okul hem futbol bu şekilde devam edip gitmeye başlamıştı… Yani anlaşılacağı üzere spor hayatımın bir parçası çoktan oluvermişti.

Futbol yaşantım Lise bittikten sonra da kısa bir süre daha devam etmişti. En son Kasımpaşa’da futbolu kendi isteğimle bırakmış ve bir daha profesyonel veya amatör olarak herhangi bir maça çıkmamıştım. Futbol hayatım son bulduktan sonra bir süre spor ile ilgili pek bir faaliyette bulunmadım ama içim içimi yemeye devam ediyordu. Sonunda dayanamadım ve evde kendi kendime antrenman yapmaya karar verdim. Daha doğrusu Fitness yapmaya karar verdim. Fakat anladım ki bu iş öyle evde olacak türden bir şey değilmiş…

İş hayatına atıldıktan sonra yorgun argın eve geldikten sonra evde spor da neymiş? Bunun sonucunda da Lise yıllarından arkadaşım Yusuf’un baskısı sonucu bir spor salonuna kayıt olmaya karar verdim. Ve işte o gün bu gündür, askerlik hariç Fitness her zaman hayatımda… Peki mutlu muyum? Bana ne kazandırdı? Ya da hayatımda ne değiştirdi?

Kısaca özetlemem gerekirse; hayatımdaki her şeyi pozitif yönde etkiledi… Sağlıktan tutun da gündelik yaşantıma, özel hayatıma, iş hayatıma. Kesinlikle düzenli spor yapmanın inanılmaz faydasını an be an hissettim. İş yaşantımda spor sevgimden dolayı sektörümü değiştirdim. Ve sürekli spor ile iç içe oldum… Benden size küçücük bir tavsiye. Spor yapın! Ve onu hayatınızdan sakın çıkarmayın…

Sevgilerle…

Lütfen bir cevap yazın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close