Kelime Anlamı Gibi Güzel

Nasıl bahsederim tam olarak bilemiyorum ama burada ona isminin “kelime anlamı” ile hitap edeceğim. “Müjde…” Ne kadar garip gelse de bazı duygular vardır ki, sonucunun ne olacağını bilemesen bile sana derin mutluluklar hissettirir. Belirsiz Duygular… Sana hissettirdiği mutluluklar…

Ünlü bir şairin çok güzel bir sözü geldi aklıma. Hissettiğim duygulara belki de ayna olabilecek cinsten. Paylaşmak istiyorum sizlerle; kara sevda başlangıçtaki heyecanlı kısımdır, gerçek aşk da arkasından gelen sıkıcı bölüm. Gerçekten mükemmel. Biraz düşününce, bu sözleri kendi duygularıma uyarlayınca şu anki durumuma ne kadar da yakıştığını net bir şekilde görebiliyorum. “Müjde” onu ilk gördüğüm andan itibaren kara sevdaya tutulduğum saf ve berrak güzelliğe sahip; duygularımı ve düşüncelerimi, tüm bunların dışında beynimi allak bullak eden bir pamuk prenses.

Evet o bir masal kahramanı. Benim hayatım bir masalsa o da şu an hayatımın baş karakteri. Büyülü bir dünyanın masum ve güzel karakteri. İnsanı kendine çeken, yaşanan masala değer katan baş karakter o. Fakat sanmayın ki her masal da olduğu gibi bu güzel prensesin başına bir kötülük gelecek! Benim masalımda ne bir cadı var, ne de pamuk prensesin zehirlenebileceği kırmızı bir elma…

Geçmişten günümüze gelen destansı aşk hikayelerindeki ana fikir her zaman ne olmuştur biliyor musunuz? Şairimizin de belirttiği kara sevda. Karın ağrısı, iştahsızlık, baş ağrısı… Tüm bu belirtiler ilk görüşte aşk’ın değil, bir tutkunun bir sevdanın belirtileridir. Çünkü ona daha ulaşamadınız. Çünkü ona daha dokunamadınız. Çünkü onu daha koklayamadınız… İşte bunları yaptıktan sonra ortaya çıkar aşk. İşte o zaman ona dokundukça daha fazla dokunmak ister, onu kokladıkça başka hiç bir kokuyu içinize çekmek istemezsiniz… İncecik bir çizgidir aşk ile kara sevdayı birbirinden ayıran.

Benim masalımdaki prensese olan tutkum ve sevdam da işte böyle bir kara sevda. Müjde’li bir haber gibi insanı heyecanlandıran, karnına sancıların girmesine sebep olan… Henüz ne dokunabilirsin ona ne de içine çekebilirsin kokusunu doya doya. Şu an sadece masalındaki güzel prensestir o.

Sadece hayal edersin ve arzularsın…

Tutkuyla bağlanırsın…

Ve beklersin…

Kelime Anlamı Gibi Güzel” için bir yorum

  1. Böyle içtenlikle yazılmış cümleleri okurken aşka inanıyorum.

    Beğen

Lütfen bir cevap yazın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close