Yaz Geliyor…

Artık alışık olduğumuz bir şeydir; yaz yaklaşır herkes güzel görünmek için son 1-2 ay kala spora başlar. Amaç nedir? Fit ve güzel görünmek, bikinilerin içinde “ben buradayım” diyebilmek veya abdominalleri ortaya çıkarıp plajda havalı havalı yürümek…

Bilen bilir ben senelerdir spor yapıyorum. Kısaca bahsetmek gerekirse 10 yaşımda amatör bir klüpte futbol hayatıma başladım ve şimdi ( yaş oldu 29 ) hala fitness yapıyorum. Futbolcu olamadık neyse ama en azından sporu hiç bırakmadık. “Kardeşim hiç mi ara vermedin?” diye soracak olursanız tabi ki 1-2 sene hiç spor yapmadığım oldu. Ama o günlerimi aklıma dahi getirmek istemiyorum.

Peki ya sonuç? Ben bile senelerdir spor yapıyor olmama rağmen hala şu televizyonlardaki adamlar gibi abdominal çıkaramıyorken sen 1-2 ayda ne çıkaracaksın kardeşim? (Beceriksiz olduğumu düşünmeyin Allah’a çok şükür abdominaller var ama reklamlardaki kadar değil) Benim yıllardır kavrayamadığım şeydir bu. Yaz sezonuna 1-2 ay kala deli gibi spor yapmak.

Gel gelelim ben hep söylerim; bizim insanlarımızın önce mantığı ve spor anlayışı değişmeli. Sporu hala bir yaşam biçimi olarak göremiyoruz. Buradan Ebocuk’a da sesleniyorum. Sadece diyet ile olmaz. Spor da yapman lazım. PlayStation oynamayı bırak biraz spor yap.

Benden tüm okurlarıma küçük bir tavsiye. Sporu yaz sezonuna 1-2 ay kala yapacaksanız hiç yapmayın daha iyi. Faydasından çok zararı dokunur size. Sağlıklı yaşamayı, spor yapmayı bir yaşam biçimi şekline dönüştürün. Bunu bir alışkanlık haline getirin. Sadece spor veya sadece diyet değil her ikisini birden düzenli bir şekilde yerine getirin.

Bol abdominalli ve ince belli, sıkı kalçalı biz yaz dönemi dilerim…

Lütfen bir cevap yazın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close