2021 Sonuna Yaklaşırken

Her sene sanki gelenekmiş gibi tüm yılın özetini çıkarırdım… Uzun bir süre boyunca bunu yaptım. Genellikle günlüğüme bakar, o sene olan bitenleri ve benim için anlamı olan olayları, günleri burada paylaşırdım. Son bir kaç seneye baktığımda, özellikle pandemi döneminde; ne kadar güzellikler olsa da genel anlamda durgun günler birbirini kovalamış gitmiş sanki. Ayrıca fark ettim ki, 2021 yılı boyunca doğru düzgün anılarımı bile not almayı bırakmışım. Bunun bahanesi ne olabilir diye burada bir şeyler sıralayacak değilim. Hepsi boş bahaneler olur gider…

Koca bir sene acısıyla tatlısıyla geride kalıyor. Geçmiş bir kaç seneye baktığımda ve o yıllardaki Onur’u anımsadığımda şimdikiyle arasında nasıl dağlar kadar fark olduğunu çok iyi anlayabiliyorum. Gün geçtikçe daha soğuk, daha sert ve daha duygusuz olduğumu fark ediyorum. Tabularımın ve kalıplarımın daha sağlamlaştığını, duvarlarımın daha da yükseldiğini günbegün görebiliyorum. İyi mi kötü mü bilmiyorum. Zaten bu şekilde hayatıma devam ettiğim için de doğru olup olmadığını yorumlayamıyorum. Dışarıdan bakan gözlerin yorumlarının daha sağlıklı olacağı aşikar. Fakat o yorumları da kulak ardı edip geçiyorum.

Eskiden olduğu gibi şimdi de neden uzun uzun yazamadığımı, belki de yazmaktan artık eskisi kadar tat almadığımı fark edebiliyorum. Uzun okuma seanslarıma bile bir süredir ara verdim. İş yoğunluğu hız kesmeden devam ediyor evet. Hatta temponun daha da yükseleceğine eminim. Önceki senelerle şu anı kıyasladığımda aradaki fark muazzam. 

Sakin ve huzurlu yaşantımın kimine göre “dede hayatı” dediği kısmı hoşuma gitmiyor da değil hani. Uçuk kaçık anlarımın ise tadı bir başka. Spor keyfim ise hala aynı “isyankar antrenmanlar” ile devam ediyor. Düzenli spor yapıp da her antrenmanda söylenen başka bir insan var mıdır? Hiç sanmıyorum. 

Sayılı günler sonra; yine bir önceki yıllarda olduğu gibi, yeni umutlarla, yeni hayallerle, yeni özlemlerle güzel bir başlangıca adım atacağımız bir dilekler zinciri bizi bekliyor olacak. Kaçı gerçek olacak, hangi özlemler son bulacak, hangi rüyalar gerçek olacak, hangileri olmayacak bilemeyeceğiz. Ama umudun insanları hayata bağlayan en büyük etken olduğu gerçeği değişmeden, hayatımız acısıyla tatlısıyla devam edecek. Biz istesek de istemesek de bir sürü yeni hikayeler yeni başlangıçların beyaz sayfalarını süsleyecek. 

Yeni yıldan herkesin beklentisi farklı. Benim yıllardır değişmedi. Bu sene de aynı dileğimi Aralık ayının son günü 23:59’da dileyeceğim. Kim bilir, belki de 2022 yılında dileğim gerçek olur. 

Umarım sizin de en güzel dilekleriniz en kısa sürede hayatınızda yerini bulur. Mutlu olun, sağlıklı olun.

Ondandır ki keşke bile yok.. İyiki var, umut var.. Bazen çok zordur o umudu yeşertmek.. Bazen gelmeyecek sanırsın yok olanı.. Bazen bir girdaptasındır yolun sonu karanlıktır. Diptesindir iki halde de. Bir ışık görürsün; o sana umuttur…

2021 Sonuna Yaklaşırken” için bir yorum

  1. Yeni yıldan bir beklentim umudum yok..

    Beğen

Lütfen bir cevap yazın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close