Biraz da Müzik

Onurun Düşünceleri’nde artık sevdiğim ve sizin de hoşunuza gidebilecek müzik parçalarına yer vereceğim… Bu parçaları en azından bir kez bile olsa dinlemenizi öneririm.

Ne zamandır son dönemlerde dinlediğim favori parçalarımı sizinle paylaşmıyordum. Bir önceki yazımda belirttiğim gibi, pek yazmak istemiyorum bir süredir. Hala da bu isteğim devam ediyor, ama bu sayfaları boş bırakmak da olmaz. 

90’lar hala favori listem diyebilirim. (Spor yaparken dinlediğim METALLICA listemi saymazsak…) Genellikle son zamanlarda bir kaç şarkıya takılıp kalıyorum. Durmadan aynı parçayı tek seferde onlarca kez dinliyorum. Ancak bu listemi o parçalar oluşturmayacak. Yine bir daldan dala atlama seansı olacak gibi duruyor. Daha fazla uzatmadan giriş yapalım şu listeye…

“Hani bendim tek gerçeğin, ölse her şey ben ölmezdim…” Soner Arıca, Derbeder şarkısını söylerken bir çok kişinin anılarına ışık tutuyor buna eminim… 

“Yıllar önceydi çok da güzeldi, şimdi düşününce. Benimsin demiştim, ben de senin… Renkli rüyalar otelinde.” Teoman’ın sitemkar sesiyle eşlik ediyoruz bu kez anılarımıza…

Yıllardır bıkmadan usanmadan bağıra çağıra söylüyorum; tıpkı Kaan Tangöze gibi… “Kimseyi görmedim ben, senden daha güzel. Kimseyi tanımadım ben, senden daha özel…”

Dilersen gel beni bir kere daha vur, vurduğun yerlerde güller açacak…” Erol Evgin’in Sıla ile düeti kadar keyif verici başka ne olabilir diyebilir miyiz? Hele bir de şarap eşliğindeyse…

Şarap demişken; kırmızı şarabı Ömer Hayyam’dan daha güzel kim sığdırabilir dörtlüklere? Dilediğiniz kadar araştırın bulamazsınız; tıpkı şu sözleri gibi; “Bulut geçti, göz yaşları kaldı çimende. Gül rengi şarap içilmez mi böyle günde… Seher yeli eser yırtar eteğini gülün, güle baktıkça çırpınır yüreği bülbülün…”

Cem Karaca nasıl da titretir yüreğimizi o görkemli sesiyle… “Sürerim buluttan tarlaları. Yağmurlar ekerim, göğün göğsüne… Güneşte demlerim senin çayını, yüreğimden süzer öyle veririm…”

Sonra iyice efkarlanıp Ahmet Kaya’ya eşlik etmeye başlarız kendi kendimize; “Bırak ay gitsin, sen kal bu gece, vay aman… Umudumsun sen”


“Onur SUSAN”

Biraz da Müzik” için bir yorum

Lütfen bir cevap yazın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close