Şeytan ve Melek… Tek Bir Bedende (Y)

Meleklerin görüntüsü neye benzer? Hani şu kanatları gözümüzü alacak derecede parlak ve beyaz olan, yüzüne baktığımızda kalbimizin duracağını sandığımız doğa ötesi varlıklar… 

Ama gerçekte yoklar öyle değil mi? Hangimiz gördük ki kanatları olan, güzelliklerini tarif edemeyeceğimiz bu varlıkları? Hayal gücümüzden başka bir şey değiller öyle değil mi? Beynimizin en ücra köşelerinde korkularımızdan kaçmak istediğimiz zamanlarda hatırladığımız, bir an olsun bizi umutlandıran, heyecanlandıran ve bizi o kaçış anına ulaştıran bu kusursuz varlıkları hep güzelliklerle anar dururuz. Bir gün onlara kavuşacağımız düşüncesiyle kendimizi avutur dururuz… Fakat gerçeğin böyle olmadığını da çok ama çok iyi biliriz.

Peki ya Şeytan? Gerçekten de o kadar kötü mü? Sandığımız kadar acımasız mı? Her zaman korkularımızla beslenecek kadar aç mı? Başımıza gelen en küçük olumsuzluğun bile sebebi o mu? Gerçekten de görüntüsü, sandığımız gibi ürkütücü mü? Size küçük bir sır vereyim mi… Evet, gerçekten kötü. Evet gerçekten acı çekmenizi aldırmıyor ve evet gerçekten duygusuz ve kalpsiz… Ama inanın bana görüntüsü hiç de sandığınız gibi değil. Ve çok net söyleyebilirim ki, asla hayallerimizde değil. Burada, bizimle ve bizim büyük acılar çekmemiz onun hiç mi hiç umrunda değil.

devil_half_angel_by_erzaknight-d5ezn5qBir beden düşünün ki güzelliğiyle sizi büyüleyen…
Bir beden düşünün ki kalpsizliğiyle sizi öldüren…

Söyleyin şimdi bana; bu varlık bir melek mi yoksa şeytan mı? Sizi heyecanlandıran ve dünyanın en mutlu insanı yapabilen fakat istediği anda da en büyük acıyı çekmenize sebep olan. Burada bizimle yaşayan fakat aslında ruhu olmayan; bambaşka bir dünyası olan… Korkutmayan, aksine gördüğünüzde sizi kendine aşık eden… Ancak umursamazlığıyla da işkence yapan? Haydi merak ediyorum doğru cevabı… Bu bir melek mi yoksa şeytan mı?

Tek bir vücut hayal edin güzelliğiyle kusursuz… Fakat tamamen duygusuz. Mutluluğu yaşatmasını bilen, ama yaşatırken acı çektiren. Bakışlarıyla sizi yönlendirebilen, sesiyle sizi büyüleyen fakat kalpsizliğiyle sizi tamamen bitirebilen. Ve bunu istediği anda istediği şekilde yapabilen.

Evet onu gördüm. Size yemin edebilirim; ona dokundum ve onu hissettim. Ama o anı artık hatırlamıyorum, çünkü “O” unutmama sebep oldu. Fakat yüzünü asla unutamayacağım. Çünkü “O” bunu böyle istedi. Anıları unutmamı, fakat o bedeni hatırlamamı. O güzelliği ölene kadar hayallerimde tutmayı fakat onunla geçirdiğim o unutulmaz dakikaları tamamen unutmamı… Çünkü güzelliğiyle büyüleyen bu meleğin ne bir kalbi var ne de bir ruhu…

Onun tek bir görevi var; o da acı çektirmek. Ve şu an yeryüzünde bunu ondan daha iyi yapabilen bir varlık daha emin olun yok!

Sevgilerle…

Şeytan ve Melek… Tek Bir Bedende (Y)” için 45 yorum

  1. Sadece hayal gücü… Bu hikaye gerçek değil. Öyle bir anı yaşamadım 😊 Belki de yaşadım ama hatırlamıyorum… 👼🏼

   Beğen

  1. İyiyim. Aslında değilim. Son 1 haftam Yalan Rüzgarı dizisi gibi geçti. Hiçbir şeyle ilgilenemedim ☺️

   Beğen

 1. Sonunu göremediğim kısa süreli ama bitmesini hiç istemediğim bir ilişki yaşadım… Ve bu kısacık sürede beni gerçekten ciddi anlamda yıprattı…

  Liked by 1 kişi

     1. kısa sürede uzun bi hikaye yazmışsınız bu demek oluo kii
      kısa süredede unutursun
      kimse için üzülmeye değmez biraz kılışe bi söz amaa
      bunlar gercekler
      sen cok dürüst , iyi bi çocuksun
      inan bana karsına cok daha iyi insanlar cıkacak
      Allah eger elinden aldıysa sevdiğini
      ya hayırlı değildir
      yada daha iyisini seni hakeden birini verecektir sanaa

      Liked by 1 kişi

     1. elbette unutcaksın…
      sen neler atlattın bu nekii
      sen güçlü adamsın
      seni kaybetmeyi göze alada kim oluo
      boşver
      sen yeni kazanclara bak
      ….
      inşallah karsına sana aşkı dibine kadar yasatan bi kız cıkar..
      bunu tüm kalbimle diliyorum

      Liked by 1 kişi

Lütfen bir cevap yazın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s