Kahveli Günler

Ve kahvesiz…

Saçma başlangıçlarıma bir yenisini daha eklemiş bulunuyorum. Bu arada bu makalemi yazarken iPad Smart Case’imi kullanmadan iPad’imi yalın bir şekilde kullanıyorum. Evet gerçekten bu şekilde yazmak zor. Bu arada bir şey daha dikkatimi çekti. Pages, iPad’imi inanılmaz derecede zorluyor. Şu an cihaz cayır cayır yanmaya başladı. Tamam havaların en sıcak ve kavurucu olduğu dönemdeyiz ama alt tarafı bir metin editörünün iPad’i pek fazla zorlamaması gerekir diye düşünüyorum.

Neyse gelelim konu başlığımıza. Nescafe’nin daha doğrusu kahvenin hayatımıza etkisine. Efendim, şimdi bu kahve rengi çekirdekten üreme tozlaşmış nimet nasıl olur da su ile veya süt ile karışınca bizi bu kadar mutlu ve mesut eder? Vallahi burada bilimsel açıklamasını saatlerce yazacak değilim. Zaten araştırmadım da bilmiyorum. Kafein zımbırtısının da ney olduğunu bilmeyecek kadar da cahil değilim bu arada!

Güne güzel bir başlangıç çok çeşitli şekillerde yapılabilir. Ama bana kalırsa en kolayı güzel bir kahvaltının yanında sıcacık bir kahve. Öncelikle o mis aromatik kokuyu iyice içinize çekeceksiniz. Yoksa hop diye içmek olmaz. Güzel bir koklama ritüelinden sonra küçük bir yudum içip o güzel ve sert kahve tadının ağzınızın içinden midenize doğru inişini güzelce hissedeceksiniz… Sakın kahvaltıya başka şeylerle başlayıp sonra kahvenizi yudumlamaya kalkmayın. Yanlış! Olmaz! O zaman tadı farklı olur. Daha en başta kahvenizi yudumlayın ki diliniz ve damağınız o muhteşem tadı hafızasına alsın… Zaten bu söylediklerimi uyguladıktan sonra kahvaltının çok daha lezzetli ve güzel olduğunu fark edeceksiniz.

Az önce söylediğim gibi güne mutlu başlamanın en basit bir örneğiydi kahve. Peki ya sabahları kahvaltı yapacak vakit bulamıyorsanız? Çok basit bir önerim var. 30dk daha az uyuyun da erken kalkıp kahvaltınızı yapın! Neyse efendim, gelelim kahve içmediğim günlerde ne kadar agresif olduğuma. Aslına bakılırsa üzerimde yapılan bilimsel araştırmalar agresifliğimin kahve ile bir bağlantısı olmadığını ortaya koyuyor ama ben buna pek katılmıyorum. Çünkü sert bir kahve içtiğim tüm günler pozitif düşünceler ile hayatımı şekillendiriyorum. Gerçekten de bunun böyle olduğunu yıllar önce kavradım.

Bunun dışında gel gelelim işin sonuç kısmına. Kahve içmek güzeldir. Kahve içmek keyfilidir. Hele bir de yanında dostların sevdiklerin varsa aman aman… O zaman kahvenin tadı x2 mutluluk hanene yazılı veriyor.

Kahve beni gerçekten mutlu ediyor… Sevgiler herkese.

Lütfen bir cevap yazın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close