HAFIZAMDA KALAN

Yaşadığım en ilginç anı veya olayları burada düzenli olarak sizlerle paylaşacağım… Umarım sizin için de, benim için olduğu kadar ilginç ve keyifli olur.

23 Nisan 2020… Kalbimin en değerlisi gözlerini hayata yumdu.

Bu yazım ne keyifli ne de heyecan verici… Bu sebeple kısa ve öz tutacağım. Bebekliğimde ve çocukluğumda ciddi emeği olan ve benim için çok özel ve değerli olan babaannemi 23 Nisan sabahı kaybetmenin verdiği hüzün kelimelerle ifade edilemez.

Onun evinde geçirdiğim yıllarımı, anılarımı sürekli düşler ve anımsanırm. Bahçedeki hatıralarımı, evin içinde geçirdiğim keyifli günleri, sokakta oynarken ezan vakti yaklaştığında bana seslenmesini, onun izlediği TV programlarını beraber izlememizi… Ve daha sayamayacağım bir çok şeyi, kısacası HAYATIMI..!

Atifet sultanımı (Lütfiye Susan) kendi hayatımla beraber yaşatmaya devam edeceğim. Bedenen gitmiş olsa bile; (kalbimde zaten hep vardı) ben var oldukça benimle yaşamaya devam edecek…

Ve son olarak bana söylediği onlarcasından bir nasihati duyduğum günden bu yana hiç unutmam ve elimden geldiğince uygulamaya çalışırım; sizlerle de paylaşmak isterim.

Evladım, önemli olan yenisini almak değildir. Elindekini ilk günkü gibi tutabilmek, koruyabilmektir.

Zamanında büyük sıkıntılar ve yokluklar çekmiş birisinden, sürekli; eskiyen ya da eskidiği düşünülen bir şeyin yerine yenisini almak için uğraşan bir afacana söylenecek ne güzel bir söz öyle değil mi?

Huzur içinde uyu kalbimin efendisi; en değerlisi…


Sevgilerle…
“Onur SUSAN”

HAFIZAMDA KALAN” için 55 yorum

  1. Aynen. Bir iki mağaza müdür şikayette bulunmuş. Markaları da öğrendik. Müdürleri gördüğümde hiç şaşırmadım. Sporu, öküzün trene baktığı gibi televizyona bakıp futbol izlemekten ibaret sanan embesil tipler.

   Beğen

  1. Sporun gerçek anlamını kavrayabilmesi için bu milletin önünde en az daha 10 sene var… Yeni nesil yavaş yavaş bilinçlenmeye başlıyor. Ancak burada da devreye ebeveynler giriyor. Onların tutumu çok ama çok önemli.

   Beğen

  1. Evet. Yıllarca babaannem ile birlikte izledim. Christine (sarışın olan) favori karakterimdi 😂😂😂

   Beğen

  1. Vallahi bebekliğim ve çocukluğum Yalan Rüzgarı ile birlikte Cesur ve Güzel’i izleyerek geçmişti. Hiç pişman değilim. 😂 Yine olsa yine izlerim babaannem ile beraber. 😁

   Beğen

 1. O evler neydi öyle? O dekorlar. O zenginlik…
  Ben oradan Manuela’ya geçmiştim. Hatta bir ara iki dizi de yayındaydı. Kafam iyice çorba olmuştu. Sabahları Susam Sokağı akşam diziler.
  Bir yanda Kırpık, Kurabiye Canavarı bir yanda Nicky Victor…

  Liked by 1 kişi

 2. Sınırlı gözlemlerime göre spor salonlarındaki mart üyeleri başka. Son çıkış tabelasını görmüş şöför gibiler. Bir de neden önce havuz var mı spa var mı diye sorarlar anlamam. Ne demek lazım sence bunlara?
  Havuz yok abi. Sultan hamamı var içeride.

  Liked by 1 kişi

 3. Bizim kulübün konseptini artık öğrendiler Eda. İnsanlar havuz ya da sauna sormamaya başladılar. Ancak hala gözlemliyorum ki; insanlar dönemsel spor yapıyor. (Ben de uzun bir süredir yapmıyorum) İnsanların öncelikle bilinçlenmesi gerekiyor. Ama uzun bir süre var daha…

  Beğen

Lütfen bir cevap yazın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s