Yaz Tatili Macerası… Bir Mi SUSAN Hikayesi

Daha önce sayfamda paylaşmış olduğum; Mi SUSAN’a ait “Yolculuk” hikayesinden sonra bugün de sıra bir başka Mi SUSAN hikayesine geldi… Okurken keyif aldığım bu güzel hikayeyi blog sayfamda sizlerle paylaşmaktan keyif alıyorum. Ve buradan Mi SUSAN’a bu güzel hikayesini benimle paylaştığı için tekrar teşekkür ediyorum…

“ Yaz Tatili Macerası… “

Limon ve Zeytin… 

Çok mutluydular. Çünkü yaz tatili için Karadenizin güzel bir şehrine yolculuk edeceklerdi. Hepsi biliyordu ki, Karadeniz akıntılı ve hırçın bir denizdi. Derinlere çok gitmemeliydiler…

Yolculuğa çıkmak için sabırsızlanıyorlardı. Çünkü yolculukları çok uzun sürecekti. Ancak yolculuk yaparken çok eğleniyorlardı. Nihayet hazırlıkları bitmişti. Limon, Zeytin ve ailesi arabalarına bindiler. Yolculuk akşam üzeri olduğu için Limon şarkılar söyleyip hemencecik uykuya daldı. Zeytin ise, futbolcu oyuncaklarıyla oynarken bir süre sonra o da yorulup uykuya daldı. Sonrasında ise, tüm ailenin uykusu gelince arabayı bir kenara çekip hep beraber güzelce rüyalar alemine daldılar. Sabah uyanınca restoranta gidip bir şeyler atıştırdılar. Karınlarını doyurup zaman kaybetmeden yola koyuldular. Kısa bir süre yol aldıktan sonra neredeyse yolculuğu tamamlamışlardı. Doğa harikaydı ve insanlar onları sevgiyle karşılamışlardı. Ve yolculuğun yorgunluğunu atmak için hemen otele gittiler. 

maxresdefaultSabah gökyüzünde güneşli bir hava vardı. Limon ve Zeytin denize girmek için ısrar ediyorlardı. 

Limon; “Anne haydi hemen gidelim…
Zeytin; “ Bakın takla atmayı öğrendim bir an önce denize gidelim… “

Annesi; “ Aman sakın! Deneme” diyecekken, Zeytin çoktan takla atmıştı bile… Ama odanın içinde suyun kaldırma kuvveti yoktu. Ve Zeytin yere çakıldı. Fakat Zeytin; “ Bir şeyim yok! Ben iyiyim…” diyerek ısrar etmeye devam edince, kahvaltılarını bitirip hemen deniz kenarına gitmek için yola koyuldular. Deniz kenarına vardıklarında Limon ve Zeytin koşa koşa suyun içine daldılar. Zeytin kıyıdan uzaklaşmayıp oyun oynarken, Limon ise hızlı bir şekilde yüzüp derinlere gitmeyi başardı. Annesi bunu görünce hemen bağırdı fakat nafile, çünkü Limon çok uzaktaydı ve annesini duymadı. Limon tam kafasını kaldıracakken, suyun içinde kocaman bir deniz anasına ratstladı. Ve o an korkuyla çırpınmaya başladı. Bunu gören Limon’un anne ve babası korku ve heyecana kapıldı. Olayın yaşandığı yere yakın olan bir kişi Limon’u hemen boğulmaktan kurtardı ve onu kıyıya çıkardı.

Annesi hala panik içerisinde Limon’a bir şeyler söylüyordu ve babası da eşini sakinleştirmeye çalışıyordu. Zeytin’e olayın nasıl gerçekleştiğini soruyorlardı. Fakat Zeytin’in arkası dönük olduğu için o anı görememişti. En sonunda Limon kendine gelince olayın nasıl gerçekleştiğini anlatmaya başladı. Limon’un babası; “Ah kızım, sana kaç kere derinlere gitmemen gerektiğini söyledik. Özellikle Karadenizde. Çünkü bu deniz gerçekten çok akıntılı ve tehlikeli… Lütfen daha fazla dikkatli ol…” dedi ve Limon da ailesine bir daha böyle bir şey yapmayacağına dair söz verdi.

Ve hikayemiz burada son buldu… Biz de Mi SUSAN’ın yeni hikayelerini sabırsızlıkla beklemeye devam ettik.

Sevgilerle…

Yaz Tatili Macerası… Bir Mi SUSAN Hikayesi” için 2 yorum

  1. Buradan benim hikayelerimi paylaştığı için Onur abime çok teşekkür ederim.😊

    Liked by 1 kişi

  2. Yaz günlerini hatırlattın Miray bu güzel hikayenle ve önemli bir ders de verdin bizlere…
    Ben bir Karadenizli olarak denizimize güven olmayacağını söylemek isterim. Buralar çok güzel ama biraz hırçın. Dikkat etmemiz gerek; ama biliyor musun? Senin hikayen bunu böyle söylemekten çok daha anlamlı.
    Güzel paylaşımın için çok teşekkür ederiz.

    Liked by 1 kişi

Lütfen bir cevap yazın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close