02 – 08 Eylül 2013 APPLE Gündemi (Arşiv)

” APPLE ile ilgili haftalık önemli haberler ve dedikodular bu sayfada sizlerle…”

– 7 Eylül 2013 –

BBM Kısa Zaman Sonra iPhone’da
Uzun zaman önce BB yetkilileri popüler mesajlaşma yazılımı BBM’i diğer platformlara da geçirebileceğini son kullanıcılara duyurmuşlardı. Bu söylenti yakın zaman diliminde gerçek oluyor. Ve dedikodulara bakılırsa ilk olarak IOS platformuna geliyor. Ancak BB’nin sıkıntılı durumları göz önüne alınırsa ve zaten bu platformlarda onlarca ücretsiz mesajlaşma programı bulunuyor olması BBM’in ne kadar başarılı olabileceği konusunda bizlerde merak uyandırıyor. Bana kalırsa sonu BB gibi olacaktır.

MAC OS X Mavericks Gecikebilir
Apple Haziran ayındaki konferansında yeni işletim sistemini tanıtmış ve sonbaharda bu işletim sistemini piyasaya süreceğini bildirmişti. Ancak çıkan söylentilere bakılırsa Mavericks’in çıkışı biraz gecikebilir. Bunun nedeninin de yeni işletim sisteminin yeni MAC’ler ile piyasaya sürülebilme ihtimalinin olması. Bekleyip göreceğiz.

APPLE TV’ye Yazılım Güncellemesi
10 Eylül‘e bir kaç gün kala Apple TV’ye yazılım güncellemesi geleceği yönünde söylentiler çıkmaya başladı. Apple TV piyasada kendi kategorisinde sorgusuz sualsiz lider konumunda bulunmasına rağmen ucuz çözüm Chromecast’in piyasaya girmesi işleri biraz karıştırdı. Ancak bu Apple’ı pek fazla etkileyeceğe benzemiyor keza Apple, cihazına donanımsal bir yenilik yerine sadece yazılımsal bir upgrade çözümü getiriyor.

Kaynak: 9to5Mac, MacRumors

– 2 Eylül 2013 –

iPhone 5C Ambalajlı Görüntülendi
Çin kaynaklı bir sitede yayınlanan görselde iPhone 5C bu sefer ambalajlı şekliyle gözler önünde. Görsel incelendiğinde ürünün paketlenmesinin tıpkı iPod Touch şeklinde olduğu göze çarpıyor. Yani şeffaf kapakta iPhone 5C gözler önünde duruyor. Normalde iPhone’lar kapalı kutuda gelir ve satın alan kişide sanki mücevher kutusu açıyormuş hissi uyandırırdı. Bakalım iPhone 5C APPLE’a ne kadar başarı getirecek.

10 Eylül’de Yeni iPad’ler Tanıtılacak Mı?
Apple’ın yapacağı bu sonbahar konferansında 5. Jenerasyon iPad ve 2. Jenerasyon iPad Mini tanıtımının olmayacağı yönünde dedikodular tekrar gündeme gelmeye başladı. Yabancı kaynaklı bir sitede yer alan habere bakılırsa Apple, 10 Eylül’de yapılacak konferansta iPhone’lar üzerinde yoğunlaşacak. Özellikle iPhone 5C üzerinde durulacağı tahmin ediliyor ve IOS7’nin yeni iPhone’lar piyasaya çıkmadan dağıtımının yapılacağı söyleniyor.

Kaynak: 9to5Mac, MacRumors

” 29 Temmuz – 04 Ağustos 2013 APPLE Gündemi (Arşiv) “

Lütfen bir cevap yazın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close