22 – 28 Temmuz 2013 APPLE Gündemi (Arşiv)

” APPLE ile ilgili haftalık önemli haberler ve dedikodular bu sayfada sizlerle…”

– 28 Temmuz 2013 –

Bir Fotoğraf Daha
Ucuz iPhone fotoğrafları internet sitelerinde aldı başını gidiyor. Yine yabancı bir haber sitesinde yer alan fotoğrafa bakılırsa plastik kasalı iPhone fotoğrafı bu sefer Apple logosu dışında FCC logolu haliyle yer alıyor. Anlaşılan sonbahar’da ucuz iPhone herkesin beklediği gibi konferansın can alıcı noktası olacak.

Kaynak: GSMArena

– 26 Temmuz 2013 –

En Sevilen Marka APPLE Inc.
Amerikada, pazarlama araştırma şirketi Harris Interactive’nin yapmış olduğu bir anket araştırmasına göre; mobil ve bilgisayar kategorilerinde yine yılın en sevilen markası APPLE olmuş. Araştırma konusu olan diğer markalar ise HP, Samsung, Amazon ve HTC gibi kaliteli ve güçlü isimler.

Kaynak: Macrumors

– 24 Temmuz 2013 –

Sonbahar’da Yeni ve Güzel Ürünler
APPLE yetkililerinin yaptığı açıklamalara bakılırsa APPLE, sonbahar’da tüm hayranları memnun edecek ürünlerle tüketicilerin karşısına çıkacak. Tim Cook’un da yaptığı bazı açıklamalara bakılırsa, 9to5Mac’in haberine göre APPLE iWatch üzerine ciddi bir şekilde odaklanmış durumda.

iPod Classic Ölüyor Mu?
APPLE’ın yaptığı mali açıklamalardan sonra iPod satışlarının şirkete artık pek de iyi gelir getirmediği ve hatta eskiye oranla büyük kar düşüşleri yaşandığı ortaya çıktı. iPod Touch hala yüksek satış ivmesi gösteriyor olsa da şirkete kar sağladığı söylenemez. Ayrıca şu an için iPod’lar ile ilgili beklenen bir gelişme de iPod Classic’in ölüme terk edileceği. Ürün 2 seneden uzun süredir güncelleme görmedi.

Kaynak: 9to5Mac, Macrumors

– 23 Temmuz 2013 –

1 Milyar iTunes Podcast Aboneliği
APPLE geçtiğimiz günlerde Podcast abone sayısının 1 milyara ulaştığını iTunes Podcast bölümünden duyurdu. Eskiden pek de popüler olmayan fakat iPod’ların yeni bir akım yaratmasıyla hızlı bir yükseliş ivmesi kazanan Podcast yayınları artık herkes tarafından bilinir hale geldi.

Apple’ın 2013 Yılı 3. Mali Çeyrek Rakamları
Teknolojinin devrimci markası APPLE geçtiğimiz gün yeni mali raporunu açıkladı. Verilere göre APPLE geride kalan çeyrekte 35.3 milyar dolar gelir ve bu gelir üzerinden 6.9 milyar dolar net kar elde etti. APPLE hayranı olarak ben de markanın daha çok kazanmasını ve bizlere daha güzel ürünler sunmasını diliyorum…

Kaynak: 9to5Mac, APPLE

– 22 Temmuz 2013 –

iCloud Üzerinden Çalışan iWork Beta Tüm Kullanıcılara Açıldı
Son konferansta tanıtılan ve iCloud üzerinden de çalışabilen iWork for iCloud Beta sadece geliştiricelere açık bir şekilde yoluna devam ediyordu. Fakat APPLE artık son kullanıcıların da test edebilmesi için Beta uygulamayı tüm kullanıcıların hizmetine sundu.

13 İnç iPad Mi?
Macrumors sitesinin haberine göre APPLE 13 inç iPad üzerinde çalışmalar yapıyor. Ayrıca bir diğer söylenti ise daha önce de çok fazla duyduğumuz daha büyük ekranlı iPhone haberi. Aslına bakılırsa APPLE piyasaya sunduğu ürünler dışında 10’larca prototip üzerinde çalışmalar yapıyor ve en son kullanımı kolay ve basit olan en iyi ürününü piyasaya sürüyor.

Kaynak: Macrumors

” 15 – 21 Temmuz 2013 APPLE Gündemi (Arşiv) “

Lütfen bir cevap yazın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close