Akıllı Telefonlarımız

Elimden bir an olsun düşmeyen iPhone’um ile neler yaptığım geldi aklıma durup dururken. Artık o kadar çok kullanır oldum ki, iPhone’um benim için sıradan bir yaşam şekline gelmeye başladı bile. İyi mi desem yoksa kötü mü bilemiyorum. Bunu size bırakmak istedim.

Peki neler yapıyorum iPhone’um ile. ( Bu arada iPhone 5 çıktı ama ben hala 3GS’in sınırlarını zorluyorum ve bana mısın demiyor… )

iMessage. Tüm IOS kullanan arkadaşlarım ile durmadan iMessage ile mesajlaşıyorum. Hani WhatsAPP’den yazsalar bile ben cevabı iMessage ile veriyorum. Sonuçta APPLE’ın kendi programı (:
Youtube. Steve Jobs’un en sevdiğim APPLE konferanslarını buradan izliyorum. Otobüste eğer oturuyorsam keyif verici oluyor.
Hava Durumu. Kesinlikle her gün bir kere bile olsa kontrol etmeden duramıyorum. Saat kaçta yağmur yağacak ya da hangi saatlerde dışarı çıkmalıyım hepsini buradan kontrol ediyorum.
Anımsatıcı ve Clear. Anımsatıcı APPLE’ın kendi programı olup iCAL ile otomatik senkronize olduğu için özellikle önemli iş notlarımı ve alışveriş listemi onunla düzenliyorum. Aynıca Notlar’ımı da yine iCloud ile senkronize ediyorum. Clear ise ücretli fakat çok kaliteli bir program olup genellikle her hün düzenli olarak yapmam gereken şeyleri not alıyorum.
Calendar. Kesinlikle Macintosh’um ile de senkronize olarak çalıştığım enfes programlardan biri. Randevular, ödemeler vb. her türlü şeyi senkronize edebiliyorum.
iBooks. PDF’lerim ve e kitaplarımın hepsi burada. Henüz dergi veya gazete aboneliğim yok. Şu an için pek düşünmüyorum da zaten.
Sosyal Programlar… ( Twitter, Facebook, WhatsAPP, Skype, Viber, Foursquare, Linkedin vs…)
Foto Düzenleme… Instagram’da dahil olmak üzere, Vintique, Camera FX+ vs…
– Ve zaman zaman oyun. Angry Birds’ün tüm serisi. Tower Defence, Cut the Rope, Toy Defence vs…

İşin en ilginç yanı ise gün içerisinde bu programları en az bir kez açıyor oluyorum. Flipboard olsun, Kalorimetre olsun, Shazam olsun… Saydıklarımın dışında daha onlarca programı sürekli kontrol ediyorum ve kullanıyorum.

Akıllı telefonlar kesinlikle bizi kontrol altına almayı başardılar. İyi mi kötü mü yaptılar bilemiyorum.

Lütfen bir cevap yazın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close