Tim Cook

Tim Cook ?

Biri bana Steve’i özlediğini söylesin…

Şu an belki de gözle görülür gerçeklerden biri, APPLE’ın Tim Cook önderliğinde cirolarını güzel bir ivmeyle arttırıyor olması. Bu konuda gerçekten çok mutluyuz. Çok daha iyilerini tabiki de görmek istiyoruz. Ancak benim kafama takılan bazı sorular da yok değil. Tıpkı diğer APPLE aşıkları gibi.

Evet Tim Cook şu an için hala APPLE’a satış ivmesi kazanırıyor. Ürünler normal seyrinin üzerinde bir satış ciroları sergiliyor. Her ne kadar iPhone satışları şu an için düşüş gösteriyor olsa da, APPLE’ın 2.el piyasası bile kalitesini kaybetmeden sıcak satışlara gebe olmaya devam ediyor.

Ancak şu an piyasada olan tüm ürünler Steve’in eseri! iPod, iPhone, iPad, Macintosh vs… Tasarımından donanımına kadar tutun da içindeki yazılımlara kadar, hepsi Steve’in ince eleyip sık dokuduğu şeyler. Peki bu saatten sonra Tim Cook ne yapacak? Tasarım konusunda Jony Ive’a, Steve gibi baskı yapabilecek mi? Ya da piyasaya tıpkı Steve gibi devrim niteliğinde ürünler sunabilecek mi?

Şu an herkesin merakla beklediği tek şey iPhone 5. Hayır saçma. Çok daha büyük projelerin olması gerektiğinden yanayım. Devrimsel ürünlerin ortaya çıkmasından yanayım. Şu an olduğu gibi gelecekte de APPLE’ın devrimlerin başlangıcı olmasından yanayım.

Tek isteğimiz Tim Cook’un Steve’in vizyoner ruhunu APPLE’da devam ettirmesi…

” Dünyayı değiştirebileceğini düşünecek kadar çılgın olan insanlar, ancak dünyayı değiştirebilecek işler yapabilir… “
Steven Paul JOBS

Lütfen bir cevap yazın.

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close